دوره های آموزشی عمومی چیست

دوره های آموزش عمومی

تعریف دوره های آموزشی عمومی

در سیستم آموزشی غرب، دوره های آموزشی عمومی برای کلاس‌ها و دانش‌آموزانی الزامیست که در برنامه‌های دوره چهارساله در مؤسسات آموزشی معتبر ثبت‌نام کرده‌اند، باید آن را طی کنند.

این دوره‌ها روی ایده‌های اصلی که در جوامع غربی مطرح است، مانند روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، ادبیات انگلیسی و علوم سیاسی متمرکز هستند.

این دوره‌های آموزش عمومی در سیستم آموزش و پرورش ایران متاسفانه وجود ندارند و نمی توان از آن در سیستم آموزش کنونی آموزش پرورش ایران سخن گفت.

دوره‌های آموزشی عمومی کلاس‌هایی هستند که برای ایجاد و تقویت مهارت‌های ضروری، برای اشتغال افراد در چارچوب بررسی موضوعات بااهمیت اجتماعی، یا شخصی گسترده‌تر طراحی شده‌اند.

عمدتاً انعطاف‌پذیری زیادی در دوره های آموزش عمومی وجود دارد تا دانش‌آموزان بتوانند از طریق علایق شخصی خود، مهارت‌های جدیدی را بیاموزند.

همچنین، این دوره‌ها به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا بتوانند پس از طی دوران دبیرستان، مهارت‌های ضروری برای یادگیری را کسب کنند.

این دوره‌ها مهارت‌های تفکر انتقادی دانش‌آموزان را به چالش می‌کشند، مهارت‌های ارتباط نوشتاری و شفاهی را تقویت می‌کنند و به توانایی‌های حل مسئله کمک می‌کنند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از دوره های آموزش عمومی دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *