تعریف یادگیری چابک چیست

تعریف یادگیری چابک

تعریف یادگیری چابک

تعریف یادگیری چابک را می‌توان روشی دانست که از گام‌های افزایشی و تدریجی بهره می‌گیرد، گام‌هایی که به طور متناوب از طریق یک فرایند طراحی تکراری، برای برآورده کردن استانداردهای برنامه درسی بین مراحل یادگیری و تکمیل کار اجرا می‌شوند.

این روش از کار گروهی (تیم‌های اسکرام) و به‌روزرسانی‌های روزانه (استندآپ) برای پیگیری تداوم پیشرفت بهره می‌گیرد.

در تعریف یادگیری چابک دوره زمانی مشخصی برای دانش‌آموزان تعیین می‌گردد تا در طی آن تکلیفی را ارائه کنند. به‌طورکلی، این دوره‌های زمانی که کوتاه بوده و معمولاً کمتر از یک ماه یا یک ترم هستند، اسپرینت نامیده می‌شوند.

بعد از هر اسپرینت، دانش‌آموزان فرصت دارند تا در مورد رخدادها فکر کنند تا بتوانند اصلاحاتی را اعمال کنند، وظایف را اولویت‌بندی کنند و در صورت لزوم مسیر حرکت خود را تغییر دهند.

در واقع تعریف یادگیری چابک را می‌توان شکلی از مدیریت پروژه دانست که برای کمک به گروه‌ها جهت تمرکز و دستیابی به اهداف، به‌صورت سازمان‌یافته و مشارکتی عمل می‌کند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از یادگیری چابک دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *