تعریف یادگیری غیر هم زمان چیست

یادگیری غیر هم زمان

تعریف یادگیری غیر هم زمان

تعریف یادگیری غیر هم زمان را می‌توان یک روش آموزشی دانش‌آموز محور دانست که در آن برای تسهیل سخنرانی‌ها و فعالیت‌های ارزیابی خارج از محدودیت‌های کلاس فیزیکی، از ابزارها و پلتفرم‌های یادگیری آنلاین استفاده می‌شود.

منابع یادگیری آنلاین زیادی وجود دارد که می‌توان برای تسهیل یادگیری غیر‌هم‌زمان از آن‌ها استفاده نمود، مانند ایمیل، بحث آنلاین، ویدئوهای زنده و وبلاگ‌ها.

منابع زیادی وجود دارد که برای پشتیبانی از تعامل آنلاین بین دانش‌آموزان و مربیان آن‌ها توسعه داده شده‌اند و به کاربران امکان می‌دهند به مطالب درسی دسترسی پیدا کنند و در گفتگوها شرکت کنند.

در واقع تعریف یادگیری غیر هم زمان  را می‌توان شامل تغییر در محیط یادگیری دانست و همچنین آن بر ایجاد برنامه درسی، روش‌ها و رسانه‌هایی که محتوای دوره از طریق آن ارائه می‌شود تاکید دارد.

ماهیت دانش‌آموز محور یادگیری آنلاین غیرهم‌زمان، دانش‌آموزان را وادار می‌سازد تا مسئولیت بیشتری در قبال فرایند یادگیری خود بپذیرند. همچنین دانش‌آموزان را ملزم می‌سازد تا مهارت‌های لازم را دررابطه‌با فناوری موردنیاز دوره مهارت کسب کنند و از روش‌های جدید ارتباطی جهت ایجاد ارتباط با همسالان و مربیان خود استفاده کنند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از یادگیری غیر عم زمان دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *