تعریف یادگیری عملی چیست

یادگیری عملیتعریف یادگیری عملی

تعریف یادگیری عملی را می‌توان نوعی تکنیک آموزشی دانست که توسط پروفسور چارلز بونول و جیمز ایسون در کتاب یادگیری فعال: ایجاد هیجان در کلاس درس در سال 1991 ابداع شد.

بونول و ایسون چنین استدلال کردند که آموزش باید به گونه‌ای باشد که کمتر به انتقال اطلاعات به دانش‌آموزان از طریق یادگیری مبتنی بر سخنرانی تکیه داشته باشد و بیشتر به توسعه مهارت‌ها بپردازند، و درعین‌حال دانش‌آموزان را از طریق خواندن یا نوشتن در مورد تکالیف یا با بحث در مورد آن، به تفکر وادار کند.

یادگیری عملی و فعال به شیوه‌های آموزشی اطلاق می‌شود که به دانش‌آموز این فرصت را می‌دهد تا به روش‌های مختلف چندین بار روی مفاهیم کار کنند و فرصت‌هایی نیز برای بازخورد آنی فراهم گردد، طوری که بتوانند علم بیاموزند.

فعالیت‌های یادگیری فعال ممکن است شامل راهبردهای آموزشی از جمله ایفای نقش، حل مسئله، نظرسنجی، مناظره، کار گروهی، مطالعات موردی و شبیه‌سازی باشد.

مزایای اهداف یادگیری در آموزش.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از یادگیری علمی دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *