تعریف نتایج یادگیری چیست

تعریف نتایج یادگیری

تعریف نتایج یادگیری

تعریف نتایج یادگیری عبارت است از نشان‌دادن مهارت‌ها، نگرش‌ها و بخش‌هایی از دانش که یک دانش‌آموز باید در پایان کلاس، برنامه، دوره یا مدرک معینی کسب کند.

نتایج یادگیری علاوه بر حفظ اطلاعات، معمولاً توسط اساتیدی نوشته می‌شود که از هدف کلی یک کلاس یا دوره حمایت می‌کنند و در موارد ایده‌آل، در ابتدای هر دوره نتایج یادگیری در طول ترم یا سال برای دانشجویان توضیح داده می‌شوند.

تعریف نتایج یادگیری را می‌توان مهارت‌های قابل‌سنجش و ارزیابی یا پایه‌های دانشی که دانش‌آموزان باید در یک دوره خاص کسب کنند (نه فقط تفکر انتقادی یا مهارت‌های ارتباطی نوشتاری، بلکه برای مثال، درک نقش کلاس در انقلاب فرانسه) دانست.

زمانی که دانش‌آموزان نتایج یادگیری را به طور آشکار درک می‌کنند، رویکرد مطلوب‌تری نسبت به دوره‌های خود اتخاذ می‌کنند و معمولاً زمانی که این نتایج یادگیری همراه با مطالب درسی توضیح داده می‌شوند، بهتر می‌توانند نتایج یادگیری را درک کنند (به‌عنوان‌مثال، یک تکلیف خاص به یک نتیجه یادگیری خاص منجر می‌شود).

 

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از نتایج یادگیری دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *