تعریف فناوری یادگیری چیست

تعریف فناوری یادگیری

تعریف فناوری یادگیری

تعریف فناوری یادگیری را می‌توان یک اصطلاح فراگیر دانست که ارتباطات، اطلاعات و ابزارهای جدید را که برای تقویت یادگیری، آموزش و ارزیابی استفاده می‌شود، توصیف می‌کند.

تعریف فناوری یادگیری را می‌توان شامل یادگیری مبتنی بر رایانه یا ابزارهای چندرسانه‌ای مورد استفاده برای تکمیل فعالیت‌های کلاس دانست.

دسته‌های کلیدی ابزارهای فناوری یادگیری عبارت‌اند از آموزش، شبیه‌سازی، ابزار بهره‌وری، ابزارهای ارتباطی (مانند ایمیل) و مواردی ازاین‌قبیل.

فناوری یادگیری آموزش‌ مفاهیم جدید را در قالبی ساختاریافته ارائه می‌دهد و در آن شبیه‌سازی‌ها یک آزمایش یا سناریو را مدل‌سازی می‌کند.

ابزارهای بهره‌وری می‌توانند شامل ورد و اکسل باشند، اگرچه ممکن است آنها لزوماً برای اهداف آموزشی طراحی نشده باشند و در محیط‌های کاری معمولی استفاده می‌شوند.

فناوری یادگیری شامل طیف وسیعی از ابزارها و رسانه‌های دیجیتالی است که برای آموزش و یادگیری استفاده می‌شود.

در مورد اساتید، فناوری‌های یادگیری باید اهداف آموزشی و یادگیری آنها را پیش ببرند.

هر فناوری یادگیری باید به دانش‌آموزان کمک کند که مسئولیت‌پذیری خود را افزایش دهند، و یادگیری فردی و مشارکتی را توسعه داده و دانش‌آموزان را برای شرکت در یادگیری موضوعات پیچیده‌تر، برای درک نحوه استفاده از دانش فراتر از کلاس درس توانمند کند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از فناوری یادگیری دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *