تعریف علوم انسانی دیجیتال چیست

علوم انسانی دیجیتالی

تعریف علوم انسانی دیجیتال

علوم انسانی دیجیتال اصطلاحی است برای کاربرد فناوری دیجیتال در مطالعات علوم انسانی سنتی مانند زبان‌شناسی، موسیقی و باستان‌شناسی.

رشته علوم انسانی دیجیتال در دهه 1950 آغاز شد، زیرا محققان راه هایی را برای استفاده از رایانه به عنوان ابزار تحقیقی که می تواند مجموعه های بزرگی از داده های زبانی را تجزیه و تحلیل کند، تصور می کردند.

این فناوری این امکان را فراهم می‌کند که با اسکن سریع یک متن دیجیتالی، کامپیوتر بتواند به گرایش‌ها و الگوهایی اشاره کند که دستیابی به آن‌ها برای یک محقق امکان پذیر نیست.

همچنین امروزه، فناوری پیشرفته هوش مصنوعی به محققان امکان تجزیه و تحلیل هنرهای تجسمی و موسیقی را داده و در عین حال، محققان از ابزارهای تجسم داده های جدید برای ارائه اطلاعات به روش هایی استفاده می کنند که برای افراد عادی هم قابل دسترسی باشد.

مهمتر از همه، رشد فناوری مبتنی بر ابر به محققان این امکان را می دهد که به منابع بیشتر، مجموعه داده های بزرگتر و قدرت محاسباتی بیشتر دسترسی داشته باشند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از علوم انسانی دیجیتال دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *