تعریف سواد فناوری چیست

تعریف سواد فناوریتعریف سواد فناوری

تعریف سواد فناوری را می‌توان به این صورت دانست که اصطلاحی است که برای توصیف توانایی فرد برای ارزیابی، کسب اطلاعات وبرقراری ارتباط در یک محیط کاملا دیجیتالی استفاده می شود.

دانش‌آموزانی که سواد فناوری دارند می‌توانند به راحتی از انواع دستگاه‌های دیجیتال (مانند رایانه، تلفن‌های هوشمند، تبلت) و رابط‌ها (مانند ایمیل، اینترنت، رسانه‌های اجتماعی، محاسبات ابری) برای برقراری ارتباط، عیب‌یابی و حل مشکل در هر دو محیط آکادمیک و غیر آکادمیک استفاده کنند.

در واقع تعریف سواد فناوری را می‌توان آشنایی با اطلاعات و دستگاه های دیجیتالی دانست که به طور فزاینده ای در یک محیط آموزشی مدرن ضروری است.

سواد فناوری مشابه سواد دیجیتالی است، به این معنا که فردی که از نظر فناوری یا دیجیتال سواد دارد، در تفکر انتقادی و برقراری ارتباط با استفاده از فناوری به خوبی مهارت دارد.

این افراد نحوه مصرف، ایجاد، احراز هویت و اشتراک گذاری محتوای دیجیتال را می دانند و می توانند به راحتی با فناوری های جدید سازگار شوند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از سواد فناوری دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *