تعریف سبک یادگیری چیست

تعریف سبک یادگیری

تعریف سبک یادگیری

تعریف سبک یادگیری را می‌توان روشی دانست که دانش‌آموزان مختلف بر اساس آن یاد می‌گیرند. سبک یادگیری، روش ترجیحی فرد برای جذب، پردازش، درک و حفظ اطلاعات را بیان می‌کند.

در تعریف سبک یادگیری چهار سبک کلیدی عبارتند از: دیداری، شنیداری، لامسه‌ای و حرکتی.

فراگیران دیداری ترجیح می‌دهند از تصاویر، نمودارها و اشکال برای سازماندهی و انتقال افکار خود استفاده کنند و با استفاده از فلش کارت‌ها بهتر یاد می‌گیرند.

فراگیران شنیداری ترجیح می‌دهند در کلاس گوش دهند، بحث کنند، و حفظ کنند. آنها به‌جای کتاب‌های چاپی، از کتاب‌های صوتی بهتر یاد می‌گیرند.

فراگیران لامسه‌ای با لمس و حرکت بهتر یاد می‌گیرند (آنها از فرصت‌هایی برای شرکت در نمایش‌ها، نوشتن یا ساختن مدل‌ها بهره می‌گیرند).

یادگیرندگان حرکتی ترجیح می‌دهند از تمام بدن خود در فرایند یادگیری استفاده کنند (آنها از حرکات برای برقراری ارتباط ایده‌ها و بهترین یادگیری در یک محیط عملی استفاده می‌کنند).

سبک یادگیری روشی را بیان می‌کند که یک فرد برای درک مطالب جدید معمولاً از بینایی، لامسه و صدا استفاده می‌کند. مزه و بو، اگرچه به‌اندازه سه مورد اخیر به طور مکرر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اما هنوز هم می‌تواند زمانی که می‌خواهیم ایده‌ها را در مغزمان تثبیت کنیم، مؤثر باشند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از سبک یادگیری دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *