تعریف خصوصیات دانش آموز چیست

تعریف خصوصیات دانش آموزتعریف خصوصیات دانش آموز

اگر بخواهیم تعریف خصوصیات دانش آموز را بیان کنیم : مفهومی است که بیان می‌کند چگونه تجربه یادگیری دانش‌آموز تحت‌تأثیر عناصر فردی، اجتماعی، شناختی و تحصیلی وی قرار می‌گیرد. فرض بر این است که این جنبه‌ها نقش اساسی در نحوه یادگیری و محتوای آن دارند.

مربیان می‌توانند از طریق یک سری مطالعات تعیین کنند که چه خصوصیاتی بیشتر بر دانش‌آموزان تأثیر می‌گذارد. یافته‌های این بررسی به طراحان آموزشی انتقال داده می‌شود تا بتوانند دستورالعمل‌ها را متناسب با گروه‌های خاص توسعه دهند.

درک خصوصیات دانش‌آموز، دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا در یادگیری خود کارآمدتر و اثربخش‌تر باشند.

همچنین مربیان را تشویق می‌کند تا در موضوع آموزش دقیق‌تر عمل کنند. خصوصیات دانش‌آموز به‌قدری متنوع است که از شخصی تا تحصیلی متغیر است.

اولین ویژگی به ویژگی‌هایی مانند جنسیت، زبان، سن و پیشینه فرهنگی اشاره دارد. ویژگی‌های تحصیلی عبارت‌اند از منطق، عینیت، عقل، بینش و کاربردهای عملی. این ویژگی‌های ترکیبی به طور قابل‌توجهی به فرایند یادگیری دانش‌آموزان کمک می‌کند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما نظر متفاوتی درباره تعریف خصوصیات دانش آموز دارید؟
تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *