تعریف تفکر،جفت-شدن،اشتراک-گذاری چیست

تفکر،جفت-شدن،اشتراک-گذاری

تعریف تفکر،جفت-شدن،اشتراک-گذاری

در واقع تفکر،جفت-شدن،اشتراک-گذاری یک استراتژی آموزشی مشترک است که می تواند برای کمک به دانش آموزان در شکل گیری ایده های اصلی با بحث و تجزیه و تحلیل آن ‌ها در یک محیط گروهی مورد استفاده قرار گیرد.

استراتژی تفکر،جفت-شدن،اشتراک-گذاری را می توان قبل از خواندن یا یادگیری یک مفهوم خاص استفاده کرد و به طور کلی با گروه های کوچکتر بهتر عملی می‌شود.

مربی به عنوان یک تسهیل کننده عمل می کند و سؤال یا مشکلی را برای دانش آموزان مطرح می کند. به دانش آموزان یک دوره زمانی مشخص داده می شود تا در مورد راه حل فکر کنند، پس از آن مربی از آنها می خواهد که با نفرات دیگر جفت شده و افکار خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

اگر زمان اجازه ‌دهد، دانش‌آموزان که با یکدیگر جفت شدند می‌توانند افکار خود را با جفت‌های دیگر یادگیرنده در میان بگذارند و ایده‌های خود را با کل گروه به اشتراک بگذارند.

همچنین عمل تفکر،جفت-شدن،اشتراک-گذاری به یک استراتژی یادگیری اشاره دارد که مشارکت را به حداکثر می رساند، توجه را متمرکز و دانش آموزان را در درک مطالب خواندنی درگیر می کند.

به‌عنوان یک ساختار نسبتاً ساده که می‌تواند به سرعت پیاده‌سازی شود، عمل تفکر،جفت-شدن،اشتراک-گذاری را می‌توان در تمام اشکال آموزش گنجاند. به ویژه برای مشارکت فعال همه دانش آموزان در طول سخنرانی ها یا ساختارهای بزرگتر در کلاس مفید است.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از تفکر،جفت-شدن،اشتراک-گذاری دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *