تعریف برنامه ریزی رو به عقب چیست

تعریف برنامه ریزی رو به عقب

تعریف برنامه ریزی رو به عقب

تعریف برنامه ریزی رو به عقب نوعی را می‌توان فرایند یادگیری دانست که در آن مربیان تکالیف و درس‌ها را بر اساس اهداف دوره تعیین می‌کنند.

مربیان به‌جای شروع دوره با واحدی که به‌صورت زمانی ارائه می‌شود، دوره را با نوعی هدف نهایی ذهنی شروع می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که دانش‌آموزان به نتایج آموزشی که در ابتدای ترم تعیین شده است، دست می‌یابند.

همچنین تعریف برنامه ریزی رو به عقب را می‌توان روشی دانست که در آن مربیان اهدافی را برای دوره تعیین می‌کنند و سپس تکالیف و درس‌هایی را که با آن اهداف هماهنگ هستند، در نظر می‌گیرند. *برنامه‌ریزی رو به عقب به مربیان کمک می‌کند تا در طول فرایند تدریس بر اهداف یادگیری تمرکز کنند. این رویکرد مربیان را تشویق می‌کند تا نتایج مطلوب کلیدی را شناسایی کنند، سطوح را که نشان‌دهنده حصول نتایج موردنظر است تعیین کنند و فعالیت‌هایی را طراحی کنند که از نتایج مطلوب پشتیبانی می‌کنند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از برنامه‌ریزی رو به عقب دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *