تعریف برنامه ریزی بلوکی چیست

تعریف برنامه ریزی بلوکی

تعریف برنامه ریزی بلوکی

در تعریف برنامه ریزی بلوکی می‌توان گفت که در واقع روشی است که در آن هر دانش‌آموز به‌جای شش تا هشت دوره کلاس روزانه معمول در برنامه‌ریزی تحصیلی متداول، تقریباً چهار دوره کلاسی در روز دارد.

این روش در سیستم آموزشی آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر کلاس برای مدت‌زمان طولانی‌تری نسبت به کلاس‌های درس سنتی برنامه‌ریزی ‌شده است، طوری که کلاس‌ها معمولاً بین 1 تا 2 ساعت است.

بر اساس تعریف برنامه ریزی بلوکی در برخی از برنامه‌های دانشگاه‌ها و کالج‌ها، کلاس بلوکی ممکن است به معنای شرکت روزانه  باشد و تا زمانی ادامه می‌یابد که مطالب پوشش داده شود.

در تعریف زمان‌بندی بلوکی تجربیات متمرکزتری از مطالب دوره وجود داشته و کلاس‌های کمتری برای هر روز در نظر گرفته می‌شود.

آنها می‌توانند محتوای بیشتری از دوره را با وقفه‌های کمتر پوشش دهند. این ویژگی به مربیان فرصت بیشتری فراهم می‌سازد تا توجه و حمایت همه را فراهم کرده و فرصت‌های بیشتری را برای شرکت در فعالیت‌های یادگیری فعال به دانش‌آموزان می‌دهد.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از برنامه ریزی بلوکی دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *