تعریف آموزش متمایز چیست

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز

آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان و سبک های یادگیری را قبل از طراحی طرح درس در نظر می گیرد .

معلمانی که آموزش متمایز را در کلاس درس خود وارد می کنند ممکن است دانش آموزان را بر اساس علایق مشترک گروه بندی کنند، یادگیری دانش آموزان را از طریق ارزشیابی تکوینی ارزیابی کنند، و به طور مستمر دروس را ارزیابی کرده و تطبیق دهند تا به نفع دانش آموزان باشد.

همچنین چهار راه برای تمایز آموزش شامل محتوا، فرآیند، محصول و محیط وجود دارد. محتوا به فعالیت‌های مختلفی اشاره دارد که به دانش‌آموزان در یادگیری اطلاعات کمک می‌کند در حالی که فرآیند به سبک‌های مختلف یادگیری مانند روش‌های دیداری یا شنیداری اشاره دارد.

محصول، نتیجه نهایی یک پروژه را برای نشان دادن درک مطلب توصیف می کند که در آن محیط یادگیری ممکن است شامل یک کلاس درس انعطاف پذیر با کار گروهی باشد.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از آموزش متمایز دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

اساسنامه کلاس

تعریف اساسنامه کلاس چیست

تعریف اساسنامه کلاس اساسنامه کلاس یک سند درسی است که در آن همه دانش‌آموزان اطلاعاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *