تعریف تکنیک های ارزیابی کلاس درس چیست

تکنیک‌های ارزیابی کلاس درس

تعریف تکنیک های ارزیابی کلاس درس

تکنیک های ارزیابی کلاس درس برای سنجش پیشرفت دانش‌آموزان استفاده می‌شود. ارزشیابی ابزاری برای بررسی شکاف‌های موجود توسط معلم نیز محسوب می‌شود. تکنیک‌های ارزیابی بازخورد انتقادی در مورد یادگیری هر دانش‌آموز ارائه می‌دهد.

با استفاده از این تکنیک ها به عنوان یک ابزار، معلمان می‌توانند به دانش‌آموزان خود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت درسی، و هم به‌عنوان وسیله‌ای برای درک شکاف‌های موجود در سبک‌های تدریس خود کمک کنند. بدون ارزیابی، نمی‌توان فهمید که اوضاع در کلاس چگونه پیش می‌رود. ارزشیابی اغلب نام بدی دارد، اما بخشی ضروری از فضای کلی کلاس است. ارزیابی‌ها باید به طور مکرر مورد استفاده قرار گیرند، و باید به‌صورت گاه‌وبی‌گاه به کار گرفته شوند تا تصویری دقیق و پویا از نحوه یادگیری هر دانش‌آموز در محیط کلاس ایجاد شود.

تکنیک های ارزیابی کلاس درس طیف وسیعی از فعالیت‌ها را بیان می‌کند. در برخی موارد، این ارزیابی‌ها می‌توانند شامل آزمون‌های کتبی رسمی باشند. بااین‌حال، پروژه‌های گروهی، کنفرانس‌های شخصی، بحث‌های کلاسی، مقالات نوشتاری و سایر کارهای روزانه می‌توانند به‌عنوان ابزار ارزیابی انتقادی مورد استفاده قرار گیرند. نکته کلیدی این است که ارزیابی بینشی نسبت به دانش و مهارت هر دانش‌آموز فراهم می‌کند. جهت به‌دست‌آوردن بهترین نتایج، باید ارتباط آشکاری با اهداف یادگیری داشته باشند. ارزیابی‌ها، باید با لحاظ سرفصل‌ها و به‌صورت متعادل تهیه شده و به کار گرفته شوند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از تکنیک‌ های ارزیابی کلاس درس دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *