تعریف یادگیری تسریع شده چیست

تعریف یادگیری تسریع شده

تعریف یادگیری تسریع شده

تعریف یادگیری تسریع شده را می‌توان نوعی یادگیری دانست که برای دانش‌آموزان این امکان را فراهم می‌کند تا دروس را در مدت‌زمان کوتاه‌تری نسبت به یک ترم متداول تکمیل کنند.

یادگیری تسریع شده شامل یک رویکرد چندبعدی برای یادگیری است که در آن دانش‌آموزان کنترل سرعت و روشی را که در آن آموزش می‌بینند در اختیار دارند.

یادگیری تسریع شده برای تسریع فرایند یادگیری مستلزم همکاری است و دانش‌آموزانی را شامل می‌شود که خود را غرق در کار و فعالیت می‌کنند تا موضوعات را به‌صورت عملی یاد بگیرند: برای مثال، دانش‌آموزان سینما به‌جای نوشتن مقاله در مورد برخی جنبه‌های فیلم، با ساختن فیلم‌های خود، اصول موضوع را بهتر درک خواهند کرد.

یادگیری تسریع شده شیوه‌ای از یادگیری است که باتوجه‌به روندهای روبه‌رشدی نظیر برنامه‌های تحصیلی کوتاه‌تر و افزایش پیچیدگی و تغییرات سریعی که دانش‌آموزان در زندگی کاری و شخصی خود با آن مواجه می‌شوند، رایج شده است.

این نوع یادگیری ساختارهای تحصیلی سنتی را به چالش می‌کشد و همه چیز را از محتوای آموزشی و تعداد ساعات تدریس گرفته تا الزامات مدرسان تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، زیرا بسیاری از برنامه‌های تسریع شده متکی به اعضای هیئت‌علمی و مدران هستند چرا که آن‌ها می‌توانند برنامه درسی استاندارد شده‌تری را اعمال کنند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از یادگیری ترکیبی دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *