تعریف داستان سرایی دیجیتال چیست

داستان سرایی دیجیتال

تعریف داستان سرایی دیجیتال

داستان سرایی دیجیتال شکل کوتاهی از تولید رسانه های دیجیتال است که به افراد امکان اشتراک تجربیات و داستان ها خود را می‌دهد.

این یک اصطلاح نسبتاً جدید است که رویه جدید مردم عادی را توصیف می کند که از ابزارهای دیجیتال برای گفتن “داستان” خود استفاده می کنند.

داستان های دیجیتال اغلب در قالب های تعاملی قانع کننده ارائه می شوند. داستان سرایی دیجیتال همچنین می تواند طیف وسیعی از روایت های دیجیتالی (داستان های مبتنی بر وب، داستان های تعاملی، فرامتن ها و بازی های رایانه ای روایی) را پوشش دهد.

گاهی اوقات ازداستان سزایی دیجیتال برای اشاره به فیلمسازی به طور کلی استفاده می شود همچنین این فناوری‌های جدید به افراد اجازه می‌دهند داستان‌های خود را از طریق اینترنت در یوتیوب، Vimeo ، پادکست‌ها و سایر سیستم‌های توزیع الکترونیکی به اشتراک بگذارند.

داستان سرایی دیجیتال همچنین به عنوان یک استراتژی آموزشی نه تنها برای ایجاد روابط و ایجاد حضور اجتماعی مردم به صورت آنلاین بلکه به عنوان یک قالب جایگزین برای ارائه محتوا نیز استفاده می شود و اخیراً برای توصیف‌های تبلیغاتی های شرکت‌های تجاری و خصوصی هم استفاده می شود.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از داستان سرایی دیجیتال دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *