تعریف ارزیابی مشترک چیست

ارزیابی مشترک

تعریف ارزیابی مشترک

ارزیابی مشترک، روشی استاندارد برای ارزیابی یادگیری، پیشرفت و حفظ دانش دانش‌آموز است و به‌عنوان ابزاری عمل می‌کند که بازخورد فوری در مورد اثربخشی محتوا، قالب‌ها و سبک‌های آموزشی خاص ارائه می‌کند.

ارزیابی مشترک برخلاف آزمون‌های استاندارد معمولاً با مشارکت یک یا چند مربی صورت می‌پذیرد، اما این ارزیابی‌ها مانند آزمون‌های استاندارد زمانی بهترین کارایی را دارند که در کلاس‌های متعددی که درس خاصی را مطالعه می‌کنند، اجرا شوند.

ارزیابی مشترک به روشی برای ارزیابی پیشرفت دانش‌آموز است که می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد (مثلاً سؤالات چندگزینه‌ای یا پاسخ کوتاه).

ارزیابی‌های مشترک در کلاس‌های آموزش عالی بسیار رایج است و از طریق استفاده از فناوری و نرم‌افزار آموزشی، مدیریت آن آسان‌تر و مؤثرتر شده است. این ارزیابی‌ها به مربیان اجازه می‌دهد تا کاستی‌های آموزشی بالقوه و شکاف‌های علمی دانش دانش‌آموزان را در زمان واقعی درک کنند.

فرهنگ نامه آموزش و پرورش ابزار کلاس  سعی دارد با ارائه تعاریف لغات مهم در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم گامی ساده امّا اساسی در ایجاد فرهنگ معلّمی بردارد و ابزار محتوایی مناسبی برای معلّمین عزیز ایران باشد.

آیا شما تعریف متفاوتی از ارزیابی مشترک دارید؟

تعریف خودتونو در نظرات برای ما بنویسید!!!

همچنین ببینید

آموزش متمایز

تعریف آموزش متمایز چیست

تعریف آموزش متمایز آموزش متمایز شیوه ای از آموزش است که نیازهای فردی دانش آموزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *